İLAÇ SANAYİ


Jelatin-Farmasötik Uygulamalar

Sert ve yumuşak kapsüller üretmek için kullanılan jelatin, aynı zamanda tabletlerde, vitamin yerleştirmede ve kaplamada bağlayıcı olarak da önemli bir rol oynar. Düşük endotoksin jelatinleri plazma genişleticilerde, aşılarda ve kan emici süngerlerde kullanılır. Özellikle, film oluşturma yeteneği, termo-geri dönüşümlü jelatin özellikleri, yapışkan davranışı jelatini çok yönlü yapan özelliklerdir. Tüm bu uygulamalar jelatini ilaç şirketlerinin parlayan bileşenlerinden biri yapar.

Sert Kapsüller

Saf jelatinden yapılmış sert kapsüller, herkesin her gün kullandığı çok çeşitli renklerde mevcuttur. Tüketiciler ve hastaların yutması kolay olduğu için farmasötik bir bakış açısıyla, hassas aktif maddeleri korurlar ve yüksek düzeyde biyoyararlanım sağlarlar. Ve sert kapsüller, her hasta için tam miktarda biyokütle sağlamak için ilaç şirketleri için bir numaralı boyutlandırma çözümleridir.

Yumuşak Kapsüller

Sıvı, yarı katı veya yağ bazlı dolgular için yumuşak kapsüller tercih edilir. Günlük aldığımız balık yağı, jelatin kapsülü olmadan hayal edilemez.

Vitamin Kaplamalar

A, D, K veya E vitamini gibi yağ bazlı vitaminlerin özel gereksinimleri vardır: hafif ve oksijene duyarlıdırlar. Bu uygulamalarda, jelatin çok görevli bir ajan olarak etkili bir rol oynayabilir. En iyi vitamin damlaları, jelatinin emülsifiye edici ajan olarak kullanılmasıyla sulu bir jelatin çözeltisine eşit olarak dağıtılır; daha sonra, özel bir sprey kurutma işlemi, çözeltiyi serbest akan toza dönüştürür. Yağ bazlı vitaminler sıcak veya soğuk suda kolayca dağılabilir. Buna ek olarak, jelatin kaplama vitamini ışık veya oksijen etkilerinden korur. Toz, sert jelatin kapsüller, poşetler veya sıkıştırılmış olarak kullanılabilir.


Bursa Jelatin

GIDA

Jelatin 7 yaşından 70’e kadar dünyanın dört bir yanındaki yumuşak şekerlerin bir numaralı faktörünü başarı ile üretmektedir. Çünkü jelatin, sakızlı ayıcıkları parlak, kristal berraklığında ve elastik yapar. Jelatin ayrıca yağ azaltma faydası ile birlikte harika damak tadı verir.
Bursa Jelatin

SAĞLIK - BESİN

Kolajen, biyolojik aktiviteye sahip iyi yapılandırılmış fonksiyonel bir peptid kaynağıdır. Fonksiyonel gıdalar olarak, kolajen peptidlerinin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olan önemli fizyolojik fonksiyonlar sergilediği gösterilmiştir. Kolajen cildinizin üç ana bileşenidir.
Bursa Jelatin

İLAÇ SANAYİ

Sert ve yumuşak kapsüller üretmek için kullanılan jelatin, aynı zamanda tabletlerde, vitamin muhafazasında ve kaplamasında bağlayıcı olarak da önemli bir rol oynar. Tüm bu uygulamalar jelatini ilaç şirketlerinin parlak bileşenlerinden biri yapar.